DARICA KOMPANZASYON PANOLARI VE PERİYODİK BAKIMLARI

Darıca Kompanzasyon Panolari Ve Peri̇yodi̇k BakimlariKompanzasyon panosun kurulum montaj uygulama arıza bakım onarım reaktif kontrolü, Kompanzasyon küçük ve büyük çaplı işletmelerde kullanılan enerjinin reaktif ve kapasitif oranını düzenleyen oldukça önemli işletmenin olmazsa olmaz elektriksel bir düzeneğidir. Kompanzasyon panosu kurulumu montajı yapılmadan önce konusunda uzman kişiler tarafından işletmede kullanılmakta olan toplam kilovat değerlerini hesaplayıp uygun olan kompanzasyonun en iyisini tasarlayarak gerekli olan kompanzasyon yükünün tasarımı ve uygulaması yapılmaktadır. Kompanzason panosu düzenli periyodik bakımlarla sürekli kontrol edilmesi gerekmekte ve olası durumlara müdahil edilmesi şarttır. Düzenli kontrol edilmeyen bir kompanzasyon’ un sonuçları işletmenize yüksek miktarlarda reaktif yada kapasitif ceza olarak yansıyacaktır. Konusunda uzman bir kompanzasyon firması ile anlaşıp aylık düzenli kompanzasyon kontrollerinizi yaptırmanız gerekmektedir.

KOMPANZASYON PANOLARI VE PERİYODİK BAKIMLARI

Kompanzasyon panosunda olabilecek arızalar şu şekildedir, Kompanzasyon reaktif güç kontrol rölesinin arızalanması, kompanzasyon kademe sigortalarında atık olması, kompanzasyon kontaktörlerin de platinlerin yapışık durumda olması, kompanzasyon kondansatörlerinin özeliğini yitirmiş olması, kablo aksamlarının tam temas etmemesi, harmonik yada şönt reaktörlerin arızalanması, akım trafosunun düzgün okuyamaması, akım trafo oranlarının yanlış girilmesi, kademe sayısının yanlış girilmesi, reaktif güç kontrol rölesine kademelerin tanıtılmaması ya da yanlış tanıtılması gibi sebeplerden kompanzasyon panosu verimli çalışamaz ve görevini tam anlamıyla yapamaz. Firmamız kompanzasyon firmaları arasında öncü kompanzasyon kurulumu konusunda uzmanlaşmış gerek uzaktan takip gerekse yerinde müdahile ile iş veren firmaları kesinlikle herhangi bir reaktif cezaya mahkum bırakmamak için elinden gelen tüm gayreti sergilemektedir. Reaktif kompanzasyon hesaplamalarını düzenli olarak tutmakta herhangi bir olumsuzlukta sorunun kaldırılması için yerinde uygulama yapmaktadır. Özdinç Elektrik merkezi Kocaeli ili Gebze ilçesindedir ama Türkiye’nin birçok il ve ilçelerinde kompanzasyon konusunda hizmetlerimiz aralıksız devam etmekte müşteri odaklı çözümler üretmekte ve uygulamaktayız.

Firmalar kompanzasyon konusunda mutlaka eğitimli ve kompanzasyon içeriğini çok iyi bilmeli ve gerek arıza gerekse yeni kurulum işlerinde müşterilerine en ekonomik olanı tek seferde yapmalı ve hem iş veren hem de kompanzasyon firması bu konuda herhangi bir cezaya mahkum kalmadan işleyişini ilerletebilsin.