BİNA VE FABRİKA ELEKTRİK TESİSATLARI

ELEKTRİK TESİSATI

FABRİKA ELEKTRİK TESİSİNİN KURULMASI,

Elektrik projesinin yapılan keşfe istinaden doğru orantıda ve kullanılacak makine ve iç ihtiyaçların hesaplanarak projelendirilmesi şarttır. Elektrik projesi çizilirken de bütün detaylar düşünülmeli ve fabrikanın işleyişinin olumsuz etkileneceği bütün ihtimaller göz önünde bulundurulmalıdır. Proje sonrasında yapılacak işlerin konusunda uzman ve yetkili kişiler tarafından yapılması çok önemlidir.

Fabrikalar bilindiği gibi yüksek güce ihtiyaç duyduğu için fabrika elektrik tesisi kurulumunda bu güce uygun elektrik sayaçları, panolar, anahtarlar, prizler ve gerekiyorsa güç kaynakları kurulmalıdır. Büyük çaplı bir çalışma olduğu için planlamalar önceden yapılmalı ve sistemlerin sorunsuz kurulması için her ayrıntı önemli gözden geçirilmelidir.

Kurulan elektrik sistemi aynı zamanda testte edilmelidir. Makine ve cihazların sorunsuz çalıştığı görülmelidir. Test sırasında çıkabilecek sorunlara hemen müdahale edilerek yaşanılabilecek büyük sorunların önüne geçilmelidir.

FABRİKA ELEKTRİK SİSTEMLERİNİN ÇÖZÜLMESİ ARIZALARIN GİDERİLMESİ

Kurulan fabrika elektrik tesisi bazı nedenlerden dolayı fabrika elektrik tamiratı ihtiyacı doğurabilir. Bu ihtiyaç sorunlarla karşılaşılması neden ile ortaya çıkabileceği gibi yeni açılacak hatlar veya değiştirilecek hatlar içinde ortaya çıkabilir. Fabrika düzeninin değişmesi gibi durumlarda da elektrik sistemlerinin yenilenmesi, değiştirilmesi ve gerekli cihazların veya makinelerin çalışmasına uygun hale getirilmesi gerekir.

Elektrik tesisatında oluşacak arızaların kısa sürede çözülmesi de önemlidir. Fabrika elektrik tamirinin işlemleri hızlı olduğu gibi doğru bir şekilde de yapılması gerekir. Çünkü elektrik tesisatında çıkacak sorunlar fabrikada bulunan cihaz veya makinelerin büyük hasar görmesine neden olabilmektedir. Bu tarz durumlarda elektrik arızası büyük maliyetli sorunlara yol açacağı için hızlı müdahale çok önemli bir detay olmaktadır.

Fabrika elektrik tesisinin kurulumu ve fabrika elektrik arızası tamiri konularında firmamızdan hizmet alarak elektrik tesisatının kurulumu ve arıza onarımı konusunda destek alabilirsiniz. Konusunda uzman olan ekiplerimiz ve yeterli imkanlarımız ile sizin en iyi hizmeti almanızı sağlamaktayız. Zamanında müdahale için özel ekiplerimiz ile yaşadığınız arızaların hızlı çözümü için her zaman bizlere ulaşarak gerekli hizmetleri alabilirsiniz.